Programy EFS

Wyjazd aktywizacyjny do „Pracownia Rzeczy Różnych SYNAPSIS” w Wilczej Górze

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 20 czerwca 2018 23:58

Uczestnicy projektu „CZAS NA ZMIANY” 6 czerwca br. zwiedzali przedsiębiorstwo społeczne „Pracownia Rzeczy Różnych  SYNAPSIS” w Wilczej Górze  funkcjonujące w formie Zakładu Aktywności  Zawodowej.  Jest to już drugi wyjazd aktywizacyjny tej grupy, mający na celu upowszechnianie i promowanie idei przedsiębiorstw ekonomii społecznej jako skutecznej formy walki z wykluczeniem społecznym.

Przedsiębiorstwo zatrudnia dorosłe  osoby z autyzmem. Pracownicy  ZAZ-u  w ciągu dnia pracują ale  mają również  przewidziany czas na rehabilitację, terapię, posiłek oraz odpoczynek. Dzięki pracy trenerów i instruktorów pracownicy mimo złożoności swojej choroby tworzą piękne i wartościowe produkty. Doświadczenia zdobyte w Pracowni Rzeczy Różnych są pierwszym etapem na drodze do zatrudniania na otwartym rynku pracy.

Podczas wizyty w „Pracownia Rzeczy Różnych  SYNAPSIS”  uczestnicy projektu obejrzeli działające w przedsiębiorstwie pracownie: drewna, ceramiki, rękodzieła artystycznego oraz pracownię biurową. Z zachwytem oglądali ręcznie robione misy, patery, zegary drewniane i ceramiczne, zeszyty oraz kalendarze i kartki okolicznościowe. Pracownicy Pracowni wykonują również piękną biżuterię oraz oryginalnie zdobione budki dla ptaków.

Uczestnicy wyjazdu z zainteresowaniem wysłuchali informacji o zasadach funkcjonowania ZAZ, uczestniczyli w terapii poprzez ruch oraz w zajęciach arteterapii, na których ozdabiali metodą decoupage wykonywane w zakładzie ceramiczne ozdoby.

Po zwiedzeniu  „Pracowni Rzeczy Różnych” w Wilczej Górze uczestnicy wyjazdu aktywizacyjnego zwiedzali  stolicę a wieczorem obejrzeli spektakl teatralny w teatrze „Capitol”.  Znakomita brytyjska komedia sytuacyjna „Kiedy kota nie ma…”  z aktorską obsadą Katarzyny Skrzyneckiej, Violi Arlak oraz Wojciecha Wysockiego i Jacka  Lenartowicza była doskonałym zakończeniem wyjazdu.

 

Wyjazd aktywizacyjny do „Pracownia Rzeczy Różnych  SYNAPSIS” w Wilczej Górze   - zdjęcie 1 Wyjazd aktywizacyjny do „Pracownia Rzeczy Różnych  SYNAPSIS” w Wilczej Górze   - zdjęcie 2

Więcej: Wyjazd aktywizacyjny do „Pracownia Rzeczy Różnych SYNAPSIS” w Wilczej Górze

 

Kurs profesjonalnej asystentki sekretarki

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 20 czerwca 2018 23:53

W ramach projektu „CZAS NA ZMIANY” realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Szydłowcu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w dniach 23-30 kwietnia 2018r. odbywało się szkolenie zawodowe. Po konsultacjach z coachem 18 uczestników projektu zdecydowało się wybrać szkolenie Kurs profesjonalnej asystentki/ sekretarki. Miało ono na celu nabycie kompetencji uczestników oraz ich umiejętności by zwiększyć atrakcyjność na rynku pracy.  Szkolenie odbywało się w siedzibie PCPR w Szydłowcu oraz w auli Powiatowego Urzędu Pracy w Szydłowcu. Obejmowało zajęcia teoretyczne oraz praktyczne i było prowadzone aktywnymi metodami pracy, które angażowały wszystkich uczestników. Każdy uczestnik odbył 30 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych oraz indywidualne konsultacje. Kurs kończył się egzaminem teoretycznym, a każdy uczestnik otrzymał zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Uczestnikom zapewniono materiały szkoleniowe zapisane w formie elektronicznej na laptopach, które zostały im przekazane na własność.  Uczestnicy kursu z zaangażowaniem uczyli się nowych informacji, wzajemnie się wspierając i  motywując do nauki.

Klub Lidera 03.2018 - zdjęcie 1 Klub Lidera 03.2018 - zdjęcie 2

Więcej: Kurs profesjonalnej asystentki sekretarki

   

Wizyta w przedsiębiorstwie społecznym „Gospoda Jaskółeczka” w Radomiu

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 12 kwietnia 2018 23:46

11 kwietnia br. uczestnicy projektu „CZAS NA ZMIANY” w ramach działań aktywizujących odwiedzili przedsiębiorstwo społeczne „Gospoda Jaskółeczka” w Radomiu. Podczas wizyty wiceprezes Stowarzyszenia „Wzajemna Pomoc”  przybliżyła uczestnikom wycieczki zasady działania przedsiębiorstwa społecznego oraz ofertę proponowaną przez gospodę. Uczestnicy wyjazdu z zainteresowaniem obejrzeli fotogramy dokumentujące etapy tworzenia przedsiębiorstwa oraz jego rozbudowy. Na zakończenie wizyty osoby biorące udział w wyjeździe miały okazję skosztować  przysmaków oferowanych przez gospodę.

Po wizycie w  „Gospodzie Jaskółeczka” uczestnicy wyjazdu aktywizacyjnego spacerowali po radomskiej Starówce  a na zakończenie mieli przyjemność obejrzeć nowy film Małgorzaty Szumowskiej „Twarz” prezentowany  w kinie studyjnym „Elektrownia”. Film traktujący o problemach młodego chłopaka, który z dnia na dzień stał się niepełnosprawny poruszał problemy z którymi sami  borykają się na co dzień, dlatego też wywarł na uczestnikach duże wrażenie.

Klub Lidera 03.2018 - zdjęcie 1 Klub Lidera 03.2018 - zdjęcie 2

Więcej: Wizyta w przedsiębiorstwie społecznym „Gospoda Jaskółeczka” w Radomiu

   

Klub Lidera

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 26 marca 2018 11:43

21 marca br. odbyły się przedświąteczne zajęcia Klubu Lidera. Na spotkanie przybyli uczestnicy i otoczenie pierwszej i drugiej edycji projektu, każdy z obecnych przygotował coś dobrego aby podzielić się z koleżankami i kolegami. Zajęcia upłynęły w miłej i świątecznej atmosferze, przy suto zastawionym, kolorowym stole. Rozmawiano o zwyczajach i obrzędach związany ze  Świętami  Wielkanocnymi. Uczestnicy zajęć chętnie wspominali  swoje przeżycia związane z bogatą tradycją Świąt Wielkiej Nocy. Nie zabrakło życzeń świątecznych

Klub Lidera 03.2018 - zdjęcie 1 Klub Lidera 03.2018 - zdjęcie 2 Klub Lidera 03.2018 - zdjęcie 3 Klub Lidera 03.2018 - zdjęcie 4 Klub Lidera 03.2018 - zdjęcie 5 Klub Lidera 03.2018 - zdjęcie 6 Klub Lidera 03.2018 - zdjęcie 7

   

Klub Lidera

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Wpisany przez Administrator piątek, 16 lutego 2018 16:37

15 lutego 2018r. odbyły się kolejne zajęcia Klubu Lidera w ramach projektu: „Czas na zmiany”. Tym razem spotkanie odbyło się w niecodziennej scenerii Uczestnicy projektu zwiedzili miejscowy zamek i obejrzeli wystawę obrazów namalowanych przez artystów z różnych środowisk twórczych z całego kraju podczas IX Szydłowieckiego Pleneru Malarskiego Artystów Mazowsza im. Władysława Aleksandra Maleckiego. Na wystawę prezentowaną w Szydłowieckim Centrum Kultury „Zamek” zaprosił nas  utalentowany uczestnik projektu – Leszek Jankowski, którego obrazy znalazły się wśród  eksponowanych na wystawie  prac.

Klub Lidera - zdjęcie 1 Klub Lidera - zdjęcie 2

Więcej: Klub Lidera

   

Więcej artykułów…

Strona 1 z 2