Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Szydłowcu

Zarządzenie nr 4/2021 Dyrektora PCPR w Szydłowcu

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 20 kwietnia 2021 16:21

Zarządzenie Nr 4/2021

 

Dyrektora PCPR w Szydłowcu

z dnia 20 kwietnia 2020 r.

w sprawie organizacji pracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Szydłowcu w związku z ogłoszeniem stanu pandemii i zachorowaniami wśród pracowników PCPR w celu przeciwdziałania rozpowszechnianiu się wirusa wywołującego chorobę COVID- 19 wśród reszty pracowników i klientów Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Szydłowcu zarządzam, w okresie od dnia 23 kwietnia 2021 r. do odwołania, co następuje:

Więcej: Zarządzenie nr 4/2021 Dyrektora PCPR w Szydłowcu

 

Jak złożyć wniosek w Systemie SOW, nie posiadając podpisu elektronicznego ani profilu zaufanego?

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 10 lutego 2021 18:06

Jak złożyć wniosek w Systemie SOW, nie posiadając podpisu elektronicznego ani profilu zaufanego?

 

Chcesz wnioskować online w systemie SOW, ale nie masz podpisu elektronicznego ani profilu zaufanego?

Rozwiązaniem jest posiadanie tymczasowego profilu zaufanego – uzyskasz go bez wychodzenia z domu!

Tymczasowy profil zaufany może być używany w systemie SOW do podpisywania wniosków przez 3 miesiące, a gdy straci ważność, załóż zwykły profil zaufany. Tymczasowy profil zaufany może zostać przedłużony automatycznie, jeśli nadal będą obowiązywać ograniczenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa.

Czego potrzebujesz?

 • Ważnego dokumentu tożsamości: dowodu osobistego lub paszportu.
 • Urządzenia z dostępem do internetu, wyposażonego w kamerę i mikrofon. Może to być tablet, telefon, komputer stacjonarny lub laptop. Na tym urządzeniu musi działać aplikacja do rozmowy wideo, tj. Microsoft Teams (dostępna za darmo).

Złóż wniosek o tymczasowy profil zaufany

Pełną informację znajdziesz na portalu GOV.

Przypominamy, że od 1.01.2021 trwa nabór wniosków o dofinansowanie uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych oraz zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych. Aplikuj online w Systemie SOW, korzystając z podpisu elektronicznego, profilu zaufanego lub tymczasowego profilu zaufanego.

   

Współpraca PFRON i NFZ przy wnioskowaniu o przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 09 lutego 2021 19:11

Współpraca PFRON i NFZ przy wnioskowaniu o przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze

Automatyczne przesyłanie zleceń lekarskich przy elektronicznym wnioskowaniu o dofinansowanie ze środków PFRON na przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze to efekt planowanej integracji systemów Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Narodowego Funduszu Zdrowia. Od stycznia bez wychodzenia z domu można składać także wnioski o dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych.

PFRON i NFZ pracują wspólnie nad integracją swoich systemów, aby składanie wniosków przez internet było jeszcze łatwiejsze. We wniosku o dofinansowanie ze środków PFRON – na podstawie numeru potwierdzonego zlecenia lekarskiego – wszystkie dane dotyczące tego zlecenia zostaną automatycznie uzupełnione w systemie SOW. Nie będzie zatem potrzeby ich odrębnego dołączania.

Konieczność drukowania potwierdzonych zleceń lekarskich wystąpi tylko w takiej sytuacji, kiedy osoba z niepełnosprawnością będzie chciała złożyć wniosek o dofinansowanie PFRON wyłącznie w wersji papierowej.

 

Jak uzyskać dofinansowanie?

Osoba, która chce ubiegać się o dofinansowanie PFRON do zakupu przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych, powinna otrzymać od świadczeniodawcy realizującego zlecenie lekarskie – np. sklepu ortopedycznego – elektroniczną kopię zlecenia lekarskiego z adnotacją, że zostało ono przyjęte do realizacji.

Aby skompletować elektroniczny wniosek w SOW, należy dołączyć również ofertę handlową otrzymaną od sklepu w postaci elektronicznej, czyli np. fakturę pro forma w pliku pdf. Jeśli wnioskodawca stara się o dofinansowanie PFRON już po zrealizowaniu zakupu, to powinien do wniosku dołączyć elektroniczną kopię zlecenia lekarskiego z adnotacją, że zostało zrealizowane, a także fakturę potwierdzającą zakup.

System Obsługi Wsparcia (sow.pfron.org.pl) to nowoczesna aplikacja, za pomocą której osoby niepełnosprawne i podmioty działające na ich rzecz mogą elektronicznie składać wnioski o wsparcie finansowane ze środków PFRON, dystrybuowane przez jednostki samorządu terytorialnego. Od stycznia br. PFRON uruchomił elektroniczne nabory na dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych oraz przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych. Dodatkowo, od 1 marca 2020 roku uruchomione zostaną w postaci elektronicznej wszystkie nabory w programie Aktywny Samorząd.

Dzięki informatycznej platformie osoby niepełnosprawne mogą składać wnioski bez wychodzenia z domu. Dostęp do systemu SOW jest nieodpłatny i możliwy przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku.

Źródło: witryna PFRON.

   

Zarządzenie nr 2/2021 Dyrektora PCPR w Szydłowcu

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 02 lutego 2021 21:32

Zarządzenie Nr 2/2021

Dyrektora PCPR w Szydłowcu

z dnia 2 lutego 2021 r.

w sprawie organizacji pracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Szydłowcu w związku ze wzrastającą liczbą zachorowań na terenie powiatu szydłowieckiego oraz wprowadzeniem tzw „czerwonej strefy” w celu przeciwdziałania rozpowszechnianiu się wirusa wywołującego chorobę COVID-19 wśród pracowników i klientów Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Szydłowcu.

§1

 1. Z dniem 1 lutego 2021 r. traci moc § 2 ust. 1 i 2 Zarządzenia Nr 2/2020 Dyrektora PCPR w Szydłowcu z dnia 12 października 2020 r. w sprawie organizacji pracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Szydłowcu w związku ze wzrastającą liczbą zachorowań na terenie powiatu szydłowieckiego oraz wprowadzeniem tzw „czerwonej strefy” w celu przeciwdziałania rozpowszechnianiu się wirusa wywołującego chorobę COVID-19 wśród pracowników i klientów Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Szydłowcu.
 2. Przywraca tryb pracy stacjonarnej w stałych godzinach pracy urzędu tj od poniedziałku do piątku od godziny 7.30 do godziny 15.30.
 3. Pozostałe zapisy cytowanego wyżej Zarządzenia, dotyczące obsługi interesantów oraz organizacji pracy PCPR w Szydłowcu pozostają bez zmian .

Więcej: Zarządzenie nr 2/2021 Dyrektora PCPR w Szydłowcu

   

Przedłużony został termin składania wniosków w ramach programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 03 listopada 2020 18:07

Logo PFRON

Informujemy, że Zarząd PFRON do 16 listopada 2020 r. uchwałą Zarządu PFRON nr 76 z dnia 30 października 2020 r. wydłużył terminu składania przez osoby niepełnosprawne wniosków o dofinansowanie w ramach modułu III  programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.

Okres na jaki może zostać przyznane świadczenie wydłużony został do maksymalnie 5 miesięcy.
W związku z powyższym zmodyfikowany został wzór formularza wniosku o dofinansowanie w ramach modułu III programu.

 

Więcej: Przedłużony został termin składania wniosków w ramach programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”

   

Zarządzenie nr 2/2020 Dyrektora PCPR w Szydłowcu

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 12 października 2020 20:31

Zarządzenie Nr 2/2020

Dyrektora PCPR w Szydłowcu

z dnia 12 października 2020r.

w sprawie organizacji pracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Szydłowcu w związku ze wzrastającą liczbą zachorowań na terenie powiatu szydłowieckiego oraz wprowadzeniem tzw „czerwonej strefy” w celu przeciwdziałania rozpowszechnianiu się wirusa wywołującego chorobę COVID-19 wśród pracowników i klientów Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Szydłowcu.

Zarządzam, w okresie od dnia 12 października 2020 r. do odwołania, co następuje:

§1

W zakresie obsługi klientów Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Szydłowcu:

 1. Zawiesza się przyjmowanie petentów w siedzibie PCPR w Szydłowcu.
 2. Ustala się przyjmowanie wszelkich wniosków i dokumentów za pośrednictwem Poczty Polskiej , ePUAP, SOW (System Obsługi Wsparcia) lub skrzynki podawczej umieszczonej przed wejściem do siedziby PCPR.
 3. W szczególnie uzasadnionych przypadkach petenci mogą być obsługiwani w siedzibie PCPR przy specjalnie przygotowanym stanowisku, za osłoną z pleksi . Zarówno petenci jak i pracownicy PCPR winni mieć zasłonięte nos i usta i po wejściu do biura winni zdezynfekować ręce.
 4. Porad i informacji udziela się wyłącznie drogą telefoniczną 48 6174714 lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub elektronicznej Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 5. Niezbędne druki można pobrać na stronie internetowej PCPR w Szydłowcu adres: http://www.pcpr.szydlowiecpowiat.pl zakładka druki do pobrania.

Więcej: Zarządzenie nr 2/2020 Dyrektora PCPR w Szydłowcu

   

Fundacja Zerwane Więzi wraz z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Szydłowcu

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 05 października 2020 19:55

Loga Fundusze Europejskie Program Refionalny - Mazowsze Serce Polski - Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny

Fundacja Zerwane Więzi wraz z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Szydłowcu
ZAPRASZA
RODZINY ZASTĘPCZE na warsztaty dotyczące

 • porzucenia

które odbywają się w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Szydłowcu, ul. Metalowa 7, 26-500 Szydłowiec
Zapisy i informacje udziela Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Szydłowcu
Dodzina na tle muru na drewnianej podłodze, mężczyzna trzyma 2 elementy w formie dachu

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi priorytetowej IX Wspierania włączenia społecznego i walka z ubóstwem Działania 9.2. Usługi społeczne i usługi opieki zdrowotnej, Poddziałania 9.2.1 Zwiększenia dostępności usług społecznych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020 Nazwa projektu „Odbudowa rodziny i wsparcie pieczy zastępczej w województwie mazowieckim”

 

Fundacja Zerwane Więzi wraz z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Szydłowcu

ZAPRASZA

RODZINY ZASTĘPCZE na warsztaty dotyczące

 • porzucenia

które odbywają się w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Szydłowcu, ul. Metalowa 7, 26-500 Szydłowiec

Zapisy i informacje udziela Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Szydłowcu

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi priorytetowej IX Wspierania włączenia społecznego i walka z ubóstwem Działania 9.2. Usługi społeczne i usługi opieki zdrowotnej, Poddziałania 9.2.1 Zwiększenia dostępności usług społecznych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020 Nazwa projektu „Odbudowa rodziny i wsparcie pieczy zastępczej w województwie mazowieckim”

   

Strona 10 z 37